Zdjęcie miesiąca – grudzień 2021

Wśród zdjęć umieszczonych przez fotografów ślubnych na naszej Grupie Fotografii Ślubnej, wybieramy jedno szczególne Zdjęcie Miesiąca

W grudniu wyróżniony został Adam Rotter

A tak Autor pisze o swojej pracy:

Gdybym musiał nazwać jakoś ten rodzaj zdjęcia to chyba „portret parkietu” jest czymś co przychodzi mi do głowy w pierwszej kolejności.
Bardzo lubię ten moment gdy ludzie, sytuacje i zastane światła równoważą się i razem tworzą wiekszą jakość z własnym charakterem. W ten sposób choć zdjęcie wypełnione jest ludźmi, nacisk położony jest na zbiorowe przeżycie a nie każdą osobę z osobna. Zresztą to chyba też powód czemu takie ujęcia są atrakcyjne dla odbiorcy – klimat się udziela i łatwo utożsamić siebie samego z zarysami tańczących.
W tym konkretnym przypadku było to piękne międzynarodowe wesele Martyny i Gerardo którzy poznali się na programie wymiany studentów Erazmus. Taniec jak widać na załączonym obrazku jest powszechnie zrozumiałym językiem który integrował ludzi z różnych części Europy. Za szalenie istotne dla zdjęcia muzykę, dym i światła odpowiadał natomiast duet Miejskie Granie.
Sam jeszcze do niedawna traktowałem takie fotografie trochę jako przebitki, ale pozytywny odbiór utwierdza mnie że warto takie obrazki eksponować. Polecam każdemu spróbować wykonać taki portret.

https://www.instagram.com/adam_rotter/
https://www.facebook.com/Rotterkadr
www.adamrotter.pl

0 comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *